Kenijski biegacz pobił rekord świata na maraton

Kipchog wygrał 9 z 10 maratonów, w których uczestniczył

Sławny kenijski jeździec Eliud Kipchogh wygrał 45. maraton BMW Berlin Maraton 2018, pobijając rekord świata pokonując dystans maratonu. Pokonał dystans w ciągu 2 godzin 1 minuta i 40 sekund

raportów CNN

"Bardzo ciężko było przejechać ostatnie 17 km, ale przygotowywałem się do tego. Pobiegłem jak Eliud Kipchog, prowadząc własny maraton. Wierzyłem w treningi, ufałem swoim trenerom "Kipchog skomentował swoje zwycięstwo

Kipchog poprawił poprzednie osiągnięcie swojego rodaka Dennisa Kimetto w 2014 roku przez 1 minutę i 17 sekund

Zauważ, że w maju Kipchog pokonał dystans maratonu Wyścig Formuły 1 we Włoszech za 2 godziny i 25 sekund. Osiągnięcia nie były traktowane jako samochód, który zmniejszał opór powietrza u sportowca. jest dwukrotnym mistrzem świata, srebrnym i brązowym medalistą na dystansie 5 000 m.

Jak mówi Kenijska wersja online, aby zachować się w formie Kipchoga każdego ranka, wstaje o godzinie 5 i biegnie 40-kilometrową odległością

33-letni lekkoatleta rejestruje każdy twój trening i jego wyniki w notatniku. W swoim archiwum ma już 15 takich zeszytów

Kipchog wygrał 9 z 10 maratonów, w których brał udział. Ponadto nigdy nie doznał poważnych kontuzji podczas wyścigów.