Ukraińska drużyna koszykówki triumfowała nad mistrzami Europy w sensacji

Następny mecz ukraińskiej drużyny, która odbędzie się 17 września na wyjeździe z Czarnogóry

Ukraińska drużyna koszykówki niespodziewanie wygrała Hiszpanię w meczu drugiej rundy kwalifikacji mistrzostw świata w 2019 roku.

Hiszpańska drużyna narodowa wygrała 6 zwycięstw w 6 meczach do meczu w Kijowie, podczas gdy w drużynie narodowej Ukrainy były 3 zwycięstwa i 3 porażki, informuje NV.ua

Ukraińcy z powodzeniem rozpoczęli walkę i wygrywali w pierwszym kwartale 19:12. W drugiej, dziesięciominutowej rundzie Ukraińcy odpadli, a Mistrzowie Świata (2006) i trzykrotni mistrzowie Europy (2009, 2011, 2015) zdołali zmniejszyć różnicę do dwóch punktów, kończąc pierwszą połowę meczu z wynikiem 36:34 na korzyść Ukraińców.

W trzecim kwartale Hiszpanie kilka razy szło do przodu, ale dobre zakończenie naszej drużyny pozwoliło na odzyskanie przewagi w meczu do 5 punktów. W ciągu ostatnich dziesięciu minut, z powodu dużej liczby porażek w drużynie w ciągu kwartału, zdobyli tylko 4 punkty, ale Lukashov, Kravtsov i Mikhailuk na koniec meczu zdołali uścisnąć Hiszpanów wygrywając 76:65

Ukraiński zespół zdobył 11 punktów i awansował na drugie miejsce w grupie

Następny mecz ukraińskiej reprezentacji narodowej odbędzie się 17 września na drodze przeciwko Czarnogórze.

Ukraina – Hiszpania – 76:65 (19:12, 17:22, 20:17, 20:14)