Ukraiński szermierz został podwójnym mistrzem Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich

Ukrainka wygrała w turnieju mieszanym drużynowym z wynikiem 28:25.

W argentyńskim Buenos Aires, szermierka drużynowa miała miejsce 10 października, kiedy to ukraiński Katerina Black zdobył drugi złoty medal.

Ukraińska drużyna wygrała turniej mieszany drużyny Asia / Oceania-1 w meczu finałowym w zespole Europa-1. z wynikiem 28:25. W finale Catherine narysowała remis z mistrzem świata wśród kadetów – chińską kobietą Kailing Xin Yang Cei. Należy wyjaśnić, że Ukrainka na obecnej Olimpiadzie już spotyka się po raz drugi z chińskim sportowcem – kilka dni temu, Chorney pokonał Yan Se w finałach poszczególnych konkursów.

Przypomnijmy, że trzecia letnia olimpiada młodzieży odbywa się w stolicy Argentyny od 6 października do 16 października, Drużyna Ukrainy ma 3 złote medale i 1 brązowy medal